Jaký svatební obřad je ten pravý pro vaši svatbu?

Troufám si říct, že svatební obřad patří mezi nejdůležitější a nejsilnější okamžiky celé svatby. Proto právě tento okamžik musí být dokonalý. V této části příprav se z velké části budete muset přizpůsobit jeden druhému a najít ten nejlepší kompromis. Je třeba si promyslet, jak byste svůj svatební obřad chtěli prožít a také je důležité ujasnit si priority.

Mario & Lucka 228

Dnešní doba sebou přináší nepřeberné množství možností, kde Tvojí svatbu můžeš uspořádat. Je možná církevní svatba v kostele, nevěřící si mohou zvolit jakékoliv jiné místo, kde se bude jejich nezapomenutelný slib odehrávat a to dokonce i v kostele, ovšem nesmí být vysvěcený. Klasikou je oddávání na radnicích, matrikách, obecních úřadech a samozřejmě venkovní svatby pod širým nebem. Ceny sňatků se také liší dle zvoleného typu! Velmi populární je romantická svatba na zámku či pod širým nebem v krásně rozkvetlé zahradě. Zvolit můžeš i netradiční svatební obřady pod vodou, ve vzduchu, na lodi, v zahraničí, případně alternativní (tzv. svatební rituály).

Nejdříve je důležité se rozhodnout, jestli Tvůj vysněný svatební obřad má být civilní nebo církevní. Pokud nejsi rozhodnutá pak je důležité si uvědomit, co jednotlivé typy obřadů obnášejí. V tom ti mohou napomoci články civilní a církevní sňatek, alternativní / symbolický sňatek.

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.