Slavobrána na míru? Jasně, proč ne!

Slavobrány už k svatebnímu obřadu neodmyslitelně patří. Je to trend dnešní doby, který se ale umí krásně přizpůsobit každému stylu svatby. Může mít opravdu mnoho podob, od těch klasických přes kruhové či xúhelníkové. Fantazii a přání nevěst se meze opravdu nekladou. A proč si nedopřát luxus v podobě svatební brány na míru? Začtěte se do rozhovoru s Janou z http://svatebni-brany.cz, ve kterém jsem se snažila získat veškeré odpovědi na otázky, které by vás mohly napadnout. Příjemné čtení!

Z čeho může být brána vyrobena? Preferujeme dřevo ale nebráníme se kombinaci dřeva a kovu nebo samotného kovu. 

Lze volit typ dřeva? A měnit barvu, např. natřete ji do barvy svatby? Ano, typ dřeva si zle taky volit (klasicky pracujeme se smrkovým, na přání zákazníka je možno vybrat i jiné typy). Samozřejmě bránu natřeme dle požadavků. 

Jaký tvar jste schopni zhotovit? V podstatě žádný tvar pro nás není překážka. Nejčastěji klasický obdélník, heptagon, triangl, oblouk, žebříky apod. 

Jak dlouhý text je možné nechat vygravírovat? To je závislé na ploše – u kovových gravírovat nelze, na dřevěných není problém kdekoliv.

Co pak s bránou po svatbě? Svatební brána se po stvrzení sňatku může krásně vyjímat na zahradě, u domečku, altánku, v podstatě kdekoliv. Bude nejen vzpomínkou na velký den, ale také krásnou dekorací.  A pokud se rozhodnete pro obnovu manželského slibu, oslavu výročí svatby, narození, křtiny či jakoukoliv další důležitou událost ve vašem životě, tak už víte, co bude nedílnou součástí – vaše brána. 

Co když budu chtít bránu prodat? Je možné gravírovaný text snadno odstranit? Ano, gravírovaný text je možné zbrousit (nejen pro prodej ale třeba i pro použití na jinou slavnostní příležitost). 

Je nutné se scházet osobně? Lze schůzku nahradit telefonátem? Je lepší sejít se osobně – především proto abychom se mohli naladit na vlnu zákazníka a opravdu maximálně vystihnout jeho představu. Pokud to ovšem čas, situace či vzdálenost nedovolí, je samozřejmě možné vše řešit telefony, emaily. 

Kam hotovou bránu doručíte? Můžete ji doručit až v den svatby na místo obřadu? Bránu jsme dle domluvy schopni doručit kamkoliv (po České republice, případně okolních sousedech Rakousko, Slovensko apod). Tedy všude, kam dojedeme firemním autem :-). Ano je možné domluvit na doručení přímo v den svatby, je však dobré počítat s vhodnou časovou rezervou! 

V jakém stavu brána bude? Je nutné ji nějak montovat? To záleží na rozměrech brány a složitosti konstrukce (např. malá kovová brána se může vejít bez rozložení, dřevěné jsou na převoz velké). V podstatě vždy jsou brány nachystány tak, aby bylo možné je rychle a jednoduše rozložit a složit. 

A co dekorování – tyl, voály a podobně? Dekorování jsme schopni zajistit též v jakékoliv podobě a přání, ovšem o to je cena brány vyšší. Základní zdobení – jako tyl a voál máme většinou v základních barvách skladem. 

A co demontáž po svatbě? Jaká je náročnost na přepravu? Brány jsou vždy nachystány tak, aby bylo možné je snadno rozložit a aby si je zákazník i sám jednoduše složil poté doma. Demontáž a odvoz ze svatby si však zákazník zajišťuje sám (náročnost záleží opět dle jeho požadavků, pokud bude brána drobná malá či bude mohutná. Pokaždé by se však měla vejít do dodávky.).

Jaká je orientační cena? Cena je tedy velmi individuální – jak již plyne z dotazníku. Odvíjí se od různosti materiálu (dřevo, kov), lakování, barvení, velikosti, složitosti, dopravy, dekorování (žádné, klasické, s květinami apod). To vše cenu brány ovlivňuje. Ceny těch nejjednodušších bran začínají na cca 8 – 10 000,- Kč.

Jaká je výhoda brány na míru oproti půjčovnám? Brána po obřadu novomanželům již zůstane, nejen že bude mít pro ně samotné velký význam (i vzhledem k vlastnímu textu na bráně). Ale vzhledem k využitelnosti doma na zahrádce, či kdekoliv jinde může být využita i u dalších životních událostí, který novomanželé čeká (například narození potomka, obnova slibu a mnoho dalších). Může sloužit jako velmi vkusný kousek dekorace s hlubokou vzpomínkou. Brána nemusí značit jen vstup do manželské etapy života, může mít mnoho významů a symbolizovat víc, než se na první pohled zdá. Z brány po svatbě lze například udělat i bránu zdraví nebo hojnosti (možné změnit text, nechat obrůst živými kytkami apod). 

Co byste vzkázala nevěstám, které váhají, zda takovou službu využít? U brány si novomanželé říkají svoje ANO. ANO pro novou životní etapu. U brány si novomanželé slibují. U brány jsou jejich sliby stvrzeny.  Brána není jen ozdobou pro hezké fotky, ale právě tím zlomovým bodem, kde to všechno vrcholí. A z představy, že své životní ANO plníte pod branou, kde před vámi plnilo miliony dalších, se již hloubka a osobitost vás dvou vytrácí. „Láska je tvoření společného, jež není totožné.“ Georges Braque

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.