5 tipů na co si dát při plánování svatby pozor

Milé nevěsty, plánování svatby je nádherná část svatebních příprav, bohužel je toho opravdu hodně na co nezapomenout, co je potřeba si promyslet a na co si dát pozor. Právě proto, abych vám to co nejvíce ulehčila, sepsala jsem těchto 5 tipů na co si dát při plánování svatby pozor.

Pozor na rozpočet

Jistě se shodneme, že na něm celá svatba prostě stojí, téměř doslova 🙂 Můžete si se snoubencem dopředu stanovit částku, kterou jste za svatbu ochotni dát a kterou by rozpočet neměl překročit. Ale ve většině případů, mají penízky tendenci se rozkutálet, že člověk ani neví jak a kam. Mé doporučení? Vytvořit si excelovou tabulku, do které si nejprve vypište všechny položky, které by váš dokonalý svatební den měl obsahovat, včetně cenového odhadu. Získáte tak komplexní představu o finální částce za vaši vysněnou svatbu. A pak už jen škrtejte a hledejte alternativy a kompromisy, až se dostanete k sumě, která se shoduje s vašimi finančními možnostmi.

Okénko drobných manipulačních technik směrem k muži: 

Můžete na seznam přidat i položky, o kterých sníte, ale můžete se jich vzdát. Protože ze strany snoubence jistě přijde požadavek na seškrtání odhadovaného, případně i konečného rozpočtu, a Vy pak jste schopna se bez velkých hádek (případně jen na oko) jich vzdát. Díky tomu v očích Vašeho vyvoleného budete ta žena s velkým Ž, kterou si touží vzít snad ještě víc. 🙂

Datum svatby dejte hostům vědět co nejdříve

Známe to všichni, většina našich přátel i rodinných příslušníků plánují dovolenou klidně i rok dopředu. No ale co Vaše svatba, vždyť už máte ten termín dlouho vybraný. Dejte o tom svým svatebním hostům vědět co nejdříve to bude možné. Ideálně po rezervaci místa svatby. Nemusíte hned rozesílat svatební oznámení, stačí SMS, e-mail nebo malé kartičky. Z pravidla mají stejnou grafiku jako ostatní svatební tiskoviny a posílají se půl roku až rok před svatbou. Nemusí na nich být určeno místo. Jde pouze o oznámení data svatby, aby si jej mohli svatební hosté rezervovat ve svých kalendářích a vám tak odpadl velký strašák v podobě dovolených. No ale klidně i to oznámení rozdejte takto s předstihem, je to jen na vás.

Trvejte na osobních schůzkách se svatebními dodavateli

Často snoubenci pro ušetření času a někdy i dlouhou cestu osobní schůzky nechtějí. Alespoň u těch hlavních dodavatelů jako je fotograf, kameraman a DJ si ten čas udělejte. Proč? Víte, že tito lidé s vámi tráví skoro celý váš velký den? A co se stane když to nebude zrovna vaše krevní skupina? Ano, budete otrávený a nebudete si tak moci vychutnat každý okamžik na maximum. Je opravdu důležité, aby vám svatební dodavatelé sedli nejen po té profesní stránce, ale i po té lidské.

Nelpěte na “detailech” buďte otevřená změně

Ano, někdy se může stát, že svého vysněného dodavatele, nebo konkrétní šaty či jiné věci na svatbu mít nemůžete. Ať už proto, že vás někdo předběhl nebo to rozpočet nedovolí. Nenechte si tím zkazit svatební přípravy a vaši skvělou náladu. Nezapomínejte, že váš svatební den bude dokonalý vždy, protože je právě jen a jen o vás dvou!

Naplánujte si aktivity při kterých si od plánování odpočinete

Nezapomínejte na čas jen pro sebe samu nebo vás dva! Skoro každá nevěsta má při plánování svatby tendenci se tím nechat úplně pohltit. Nemyslí na nic jiného, všude má papírky s poznámkami, každou volnou chvilku googlí, obvolává, vyřizuje a nakupuje nebo tvoří. Všechno ostatní jde mimo ni, svět jako by se zastavil a točí se jen kolem svatby. STOP! Naplánujte si večery ve dvou, kde se nebudete bavit o svatbě. Odjeďte na víkend. Jděte na skleničku s kamarádkami. Dopřejte si super masáž nebo prostě jen čtěte knížku. Odpočívejte, jen tak si udržíte úsměv na tváří a čistou hlavu!

Doufám, že vám těchto 5 tipů pomohlo a přeji vám krásné plánování a šťastnou ruku při volbě svatebních dodavatelů!

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.