Lízátka nejsou jen pro děti, na svatbě dokáží vyrazit dech a potěšit nejenom oko, ale i ten nejmlsnější jazýček.

Není snad nikdo, kdo by jako dítě lízátka nemiloval. Ty od Lumon cukrovinky, ale nejsou obyčejná lízátka. To jsou lízátka kouzelná. Vypadají nádherně, jsou s láskou dělaná a chutnají božsky. Kdo by je nechtěl.

To ale není stále vše, jejich využití je opravdu široké! Co takhle lízátkové jmenovky, nebo dárečky pro svatebčany, neokoukaná hvězda sweet baru a také odměny pro malé svatebčánky.

Ale Monika s Lubošem jdou ještě trošíčku dál. Snad každá malá holčička chtěla mít svůj lízátkový diamantový prsten, pamatuješ? No a s Lumon to není žádný problém. Prsten je ideálním dárkem na rozlučku se svobodou. Vraťte se s holkama do svých dětských let a užijte si trochu zábavy a hlavně chuti!

No a to bych nebyla já, kdybych Moniku a Luboše nevyzpovídala a nezjistila o lízátkách úplně všechno tak, abys mohla už jen kliknout a objednat. Příjemné čtení!

Z čeho jsou lízátka vyrobena? Lízátka máme ve dvou variantách.
Tradiční cukrová. Kdy složení je řepný cukr, glukóza a destilovaná voda. Plus přírodní aroma. U těchto lízátek nepoužíváme konzervanty ani stabilizátory.

Pro zákazníky, kteří si nepřejí řepný cukr vyrábíme lízátka bez cukru. Složení je maltóza, bramborový škrob a voda.

Jaká je trvanlivost? Doba trvanlivosti tradičních lízátek je 3-6 měsíců. Podle skladování (sucho, chlad a tma). Po uplynutí doby trvanlivosti jsou lízátka stále jedlá, jen mění svůj tvar a vzhled.

Doba trvanlivosti lízátek bez cukru je také 3-6 měsíců.

Jaké mohou mít lízátka tvary a velikosti? Velikostí máme několik a tvarů též.

  • 3,5 cm – kruh,
  • 4,5 cm – srdce,  5 cm – kruh,
  • 6 cm – kruh,
  • 10 cm – kruh, srdce a motýl.

Plus vyrábíme i lízátkové prsteny ve tvaru diamantu – které pořizují především pánové při žádosti o ruku jako doplněk k pravému prstenu.

Vše je názorně uvedeno na našem webu.

Jaké jsou možnosti dekorování lízátek? Lze dávat do lízátek sušené jedlé květiny, sušené ovoce (druhy máme uvedeny na webu – je jich hodně :). Pak jedlý papír na který tiskneme jak fotografie tak texty – graficky vše upravujeme na přání klienta. Nebo na jedlý papír také ručně malujeme, píšeme (vše jedl.barvami). lze také kombinovat mezi sebou. Jedlý papír s květinami či ovocem.

Do čeho lízátka balíte? Lízátka jsou balena do celofánu.

Lze sladit stužku na lízátku s barvou svatby? Ano vždy se ptáme klientů, jakou by si přáli barvu stuhy a zda mají přímo nějaké speciální přání. Vše je opravdu individuální a na základě přání klienta .

Jaký je minimální odběr ks? Minimální odběr je 20 kusů a více. V tomto počtu si klient může vybrat i mix. druhů –  zpracování lízátek a i velikostí.

Jaká je doba dodání? Záleží na výrobním plánu. Klientům doporučujeme aby se svojí objednávkou přišli cca měsíc dopředu a déle. Abychom měli prostor pro výrobu. Naše lízátka vyrábíme ručně, takže vše má delší čas. Dodání plánujeme vždy tak, aby je zákazník obdržel týden před konanou akcí. Zasíláme po celé České Republice i na Slovensko.

Pokud snoubenci budou chtít lízátka jako jmenovky, lze se s vámi na tom domluvit, že navážete ještě jednu cedulku se jménem hosta, nebo to musí udělat sama? Co se týče jmenovek. Vyrábíme jak lízátka už se jmény uvnitř na jedlém papíře(tisk nebo ručně psané). Nebo pokud si klient přeje mít v lízátkách třeba jen květiny a jmenovky pak po straně na papírové cedulce. Vše je možné. Grafickou úpravu opět vytváříme my. Lze vytvářet i různé kombinace v lízátku, jako jmenovku na jedlém papíře s malou jedlou květinou nebo ovocem. Vše je opět na domluvě.

Povězte nám něco o sobě. Jak jste se dostali k této práci a co vás na ní baví? Myšlenka tvořit lízátka, vznikla při dlouhé cestě z Brna do Prahy v roce 2015. Hodně času jsme  strávili na dálnici D1 a v autě vedli debaty do čeho bychom se mohli pustit.  Můj manžel je totiž z Moravy a já jsem z Prahy.
Já jsem chtěla dělat něco rukodělného, jelikož už odmalička jsem vedena k umění a kreativní práci, můj muž má zase rád dobré potraviny kde nejsou žádné přídavky navíc a také práci s lidmi. A tak přišel nápad s lízátky. Trvalo dlouho než recept začal fungovat tak jak má. První zkoušku našich lízátek jsme provedli na naší svatbě v roce 2016. Čekali jsme na reakce ostatních lidí. Po vyladění drobností a úředních věcí jsme pak oficiálně rozjeli naše podnikání v roce 2017.
Od počátku až doteď stále lízátka posouváme a to nás baví asi nejvíc. Jako například v současné době naše art lízátka – kde ručně modelujeme jedlé miniatury. I když je to jen jeden artikl, lze ho přetvořit do mnoha podob. Plus radost lidí, když dostanou naše lízátko nebo ho pro někoho pořizují je k nezaplacení. A to je ten nejlepší motor v podnikání.

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.