Poděkování rodičům za dceru, syna neokoukaným způsobem

Svatba je beze sporu velký životní krok pro snoubence, kterému předchází velmi náročné období svatebního plánování a příprav, neobejde se ani bez stresu a hledání kompromisů. Dalo by se říct, že je to i taková předmanželská zkouška vztahu 🙂 Jenže je tady ještě jeden aspekt, na který nesmíme zapomínat a tím jsou rodiče. Pro ně to také není jednoduché. Ano smířili se už s tím, že dcera nebo syn jsou dospělí a odstěhovali se, ale sňatek, je oficiální potvrzení toho, že se již k rodičům nevrátí. No upřímně, musí to pro ně být opravdu velká dávka emocí. 

Již od pradávna je součástí svatebního dne poděkování rodičům. Je to opravdu velmi stará tradice, která dříve měla jasně daná pravidla. Dříve nevěstu vždy vyzvedával snoubenec a ta před odchodem na obřad poděkovala svým rodičům za to, jak ji dobře vychovali. Pak ženich a nevěsta dostali od rodičů požehnání. Někdy museli děkovat oba několikrát, aby požehnání dostali. 

Tato poděkování probíhají většinou až po obřadu, případně před svatbou samotnou v soukromí formou osobního dopisu připojenému k nějakému dárku. Dříve se dávaly dorty jako poděkování za syna, dceru. Ovšem, ruku na srdce, kdo bude ve svatební den jíst tento dort, když se krájí ten svatební? A jak ho budou rodiče převážet, vydrží teplé počasí a opravdu budou mít chuť ho po gurmánském svatebním maratonu doma jíst? Proto jsou již tyto dorty spíše na ústupu. Dnes se snoubenci předhání originalitou. Nejčastěji to jsou wellness pobyty, Eurovíkendy, nebo upomínkové předměty. Ale už ani to není zárukou originality. 🙂 Chce to něco nového a osobního zároveň!

Co takhle darovat něco, na čem si rodiče pochutnají až budou chtít a zároveň jim zůstane památka ve formě elegantní dřevěné bedýnky, kde bude text dle Vašeho přání? A to jsem ještě ani neřekla, že bedýnka je vyrobena z voňavého smrku a borovice z českých lesů, pro milovníky obnovitelných zdrojů je k mání i bedýnka recyklovaná z odřezků, které vznikají při výrobě. Překvapení je i lahodná náplň, která bude zcela ve Vaší režii a vybírat můžete z ryze českých lahůdek nejvyšší kvality. Paní majitelka jezdí osobně do výroben po celé ČR ladit receptury a kontroluje kvalitu zpracování delikates. Do poctivé bedýnky ruční výroby vloží i Váš vlastnoručně psaný dopis, na bedýnce bude laserem vypálené například datum svatby a Vaše jména, z druhé strany děkujeme maminko/tatínku (případně váš text), vše krásně zabalí a přidají mašli v barvě svatby. Skvělý pětihvězdičkový servis je samozřejmostí od objednávky až po doručení od Českých bedýnek paní Evy https://www.ceskebedynky.cz/

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.