Zimní pohádková svatba (prosinec – únor)

Zima je jedním z nejvíce zapomenutých ročních období pro svatbu. Je to smutné, protože svatba v zimě je krásná, elegantní a éterická. Umíš si představit tu zimní pohádku. Kdo by nechtěl být chvíli jako popelka. Přála by sis přijet na obřad na saních zachumlaná do kožešin, uspořádat novomanželské focení před krbem, nebo v zasněženém lese a místo nudného občerstvení uspořádat odpolední koulovačku, stavění sněhuláka, nebo lední bruslení na zamrzlém jezeře? Ano? Pak je zimní období tím pravím pro Tvůj svatební den!

Zimní období je sezónou třpytu, barevné osvětlení, svíčky a třpytky navodí pocit tepla. Jako dekorace můžeš použít větvičky jehličnanů, břečťan, bobule, papírové sněhové vločky, jmelí. Velmi populární jsou ledové sochy, které udělají Tvojí svatbu nezapomenutelnou a dodají jí tu pravou luxusní atmosféru.

Zimní svatba je barevně velmi nápaditá, jsou pro ni vhodné barvi jako stříbrná, bronzová, zlatá, uhlově šedá, indigová modrá, purpurová, tmavě zelená, bílá, jasně červená.

Zimní květiny jsou méně známe, je jimi cesmína, jmelí, kamélie, jasmín, vánoční hvězda, ale také růže a orchideje. Vhodným dekorem pro květiny mohou být drobné vločky, či šišky, které kytici nádherně provoní.

Místo květinové výzdoby můžeš zvolit svíčky a louče, které svatbu krásně prohřejí a dodají jí tajemnou atmosféru.

Svatební oznámení je v zimě vhodné ladit do formálního designu. Oblíbeným zimním motivem je sněhová vločka, borové šišky, větve nebo oznámení, které působí zasněženým dojmem. Zimního dojmu lze docílit také metalickými akcenty a fontem s nádechem zlata a stříbra. Novinkou na trhu jsou transparentní plastová oznámení s bílým či stříbrným detailem.

Pro hostinu v zimních měsících se hodí spíše těžší, vydatnější a mastnější jídla. Třeba i česká kuchyně. Vhodné je toto menu vybalancovat dostatkem čerstvé zeleniny a salátů. Po příjezdu hostů se může podávat svařené víno, grog, či horký mošt jako nealkoholická varianta se nabízí silný čaj s medem. Místo dezertu je možné hostům nabídnout fondue z čokoládové fontány s ovocem (bílá i tmavá kombinace), perníčky nebo doma dělané cukroví.

Nepříjemné komplikace pro zimní svatbu představují chumelenice, závěje, déšť a bláto. Je třeba taky brát v úvahu fakt, že se jedná o měsíce, kdy řádí nejvíce nemocí jako jsou nachlazení a chřipky. A v neposlední řadě ke konci období přichází na řadu předvánoční shon.

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.