Letní svatba (červen – srpen)

Letní období je pro svatbu jednoznačně nejpopulárnější. Nikdo si nepřeje špatné počasí na své svatbě a červen, červenec i srpen nejvíce slibují teplé letní sluníčko a zářivé dny. Letní měsíce znamenají pozdní západy slunce, nejméně dešťů, modrou oblohu…

Letní svatba je jako stvořená pro svatbu venku. Parnému letnímu dni dodá jiskru blýskající se voda, obřad nebo hostinu můžete uspořádat u jezírka nebo na parníku, večírek pak u bazénu. Netradičně lze svatbu uspořádat jako piknik.

Chceš si užívat letní atmosféru plnými doušky, pak je léto to pravé období pro Tvůj svatební den.

A co barvy?

Letní teplé dny Ti nabízí rozmanitou paletu barev, ze které se skvěle vybírá a ještě lépe kombinuje. Letní barvy jsou zlatá, slunečnicově žlutá, paprikově a šarlatově červená, žhavá (malinová) růžová, zářivě oranžová, broskvová, bílá a námořnická modrá.

Letní květinou je lilie, pivoňka, magnolie, jiřina, chrpa, slunečnice, hortenzie, kala a tolik populární růže.

Tón hostiny udává spoustu osvěžujícího čerstvého ovoce jako je meloun, jahody, třešně, meruňky, broskve, maliny apod. Dominantní je i čerstvá zelenina jako např. čerstvý mladý hrášek a kukuřice. Svatební menu i dekoraci krásně dokreslí meruňky, třešně, švestky, jablka a hrušky. Vyvarujte se jídla, které bude vypadat sladce, těžce nebo mastně. Toto roční období je vhodné například pro rybu a bílé víno. Večerní menu přímo volá po grilovaných specialitách. Atmosféru jistě doplní lucerničky a lampionky. Co k zahnání žízně během svatební hostiny? Přeci ledový čaj a domácí limonády, tomu nikdo neodolá!

Úskalím letních svateb je období prázdnin. Lidé jezdí na dovolené, děti na tábory a k babičkám. Proto je potřeba termín letní svatby ideálně 6-9 měsíců konzultovat dopředu se svatebními hosty. Pro to nejčastěji snoubenci využívají v dnení době velmi populárních tzv. Save the date kartiček či e-mailů. Nechceš přeci, aby na tvé svatbě chyběla nejlepší kamarádka, protože si na daný termín koupila dovolenou u moře, že ne? 🙂

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.