Jsem svědkyně! Požádala tě abys stála vedle ní v její velký den? Super! Ale co všechno role svědkyně obnáší?

Tvá nejlepší kamarádka tě požádala, abys jí šla za svědkyni? Gratuluji! Je to opravdu velká čest. Chce abys jí byla v její velký den maximálně na blízku a ještě jejich lásku posvětila. Jenže až se vzpamatuješ z toho nadšení, tak přijdou na řadu otázky. A není jich opravdu málo. Co vše role svědkyně obnáší? Co se od tebe očekává? Uvař si kafíčko a pusť se do čtení, uvidíš že po přečtení tohoto článku už budeš mít jasno.

Vše je samozřejmě na domluvě s nevěstou a také hodně záleží na tom, zda má svatební koordinátorku (agenturu) nebo ne. Pokud ne, pak na tvá bedra padne mnohem více úkolů. Ale neboj, určitě vše skvěle zvládneš.

  1. Nejdůležitější a hlavní úkol svědkyně je PODPORA NEVĚSTY!
  2. Pomocná ruka při plánování svatby (pokud na to nemá profesionály)
  3. Naplánování rozlučky se svobodou
  4. Pomoc s výzdobou svatebního místa (pokud na to nemá profesionály)
  5. Koordinace svatebního dne – od vítání hostů, dohlížení na přípravy, přes předávání občanek matrikářce až po komunikaci organizaci přesunu svatebčanů nebo komunikaci s restaurací nebo svatebním místem
  6. Proslov pokud ho nemají tatínkové
  7. Bavení hostů pokud se novomanželé fotí
  8. Vymýšlení svatebních her
  9. Mít stále dobrou náladu a úsměv na rtech 🙂

Není toho málo, ale je to kamarádka a věřím, že to pro ni ráda uděláš. Nezapomeň se s ní domluvit co vše od tebe očekává ona a hlavně zda má koodrinátorku nebo agenturu na plánování svatby. Tím se tvůj seznam krapet zkrátí.

A pokud hledáš tipy na to jak uspořádat rozlučku se svobodou, jak nevěstu zabavit a překvapit určitě koukni na stránku https://www.jduzasvedkyni.cz/, na které si můžeš stáhnout e-book, ve kterém najdeš super inspiraci a ještě mnohem více.

Držím palce ať vše zvládneš na jedničku a hlavně, ať si svatbu společně s tvou nejlepší kamarádkou maximálně užiješ!

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.