Jarní svatba (březen – květen)

Jaro je prvním z ročních období, které umožňuje uskutečnit svatební obřad venku. Svatba na jaře je plná svěžích, pastelových barev, jemných vůní a rozkvetlých květin. Příroda se probouzí k životu a nabízí tak širokou paletu sezónních květin, které jsou levnější, takže si můžeš dovolit bohaté květinové dekorace. Počasí již je stabilnější a pomaličku se otepluje. Průměrné teploty se pohybují okolo 15 stupňů Celsia a je větší podíl slunečných dnů. Můžeš se nechat unést zpěvem ptáků, které připomíná orchestr během Tvého svatebního obřadu. Nemusíš se bát, že ti déšť zkazí svatbu, protože jarní dešťíky jsou přece krásné, vlahé a plné očekávání. Pokud přeci jenom nejsi příznivkyní gumáků a deštníků, můžeš volit svatební obřad uvnitř a na ven nechat pouze fotografie. Umíš si představit tu nezapomenutelnou atmosféru pro focení v právě se probouzející přírodě. Všechno pučí a kvete, nádhera.

Barvami jara jsou jablečně zelená, petrklíčově nebo citrónově žlutá, krokusově fialová, levandulová, šeříková, světle modrá a růžová, ale také bílá, mocca, čokoládová či béžová. Kombinovat lze dvě barvy nebo více odstínů. Že se ti tyto barvy nelíbí? Nevadí, nezapomeň! Je to tvůj den, takže tyto barvy ber jen jako návrh, možné varianty. Ale i barva svatby by měla zapadat do tvé představy dokonalé svatební romance. Více k barvě Ti ještě prozradím v samostatné kapitole. Nemusíš se tedy tím teď tolik zaobírat a můžeš se plně soustředit jen na výběr data.

Jaké květiny se hodí k jarní svatbě? Samozřejmě tulipány, frézie, orchidej, narcisy, lilie, kaly hortenzie, gerbery, sedmikrásky a petrklíče. Dekorované plody ovoce (jablíčka, třešně apod.).Nelíbí? Platí to samé co jsem Ti radila už u barvy. Nevěš hlavu, i o květinách bude samostatná kapitola.

Svatební oznámení inspirované jarem může obsahovat scenérie rozkvetlé přírody, jarní květiny, motýlky, ptáčky. Chcete něco extra, v tomto období můžete dokonce nalepit usušené barevné kvítky na dopisní papír se zvacím textem. Ústředním tématem je hravost a barevnost!

Doporučení pro jarní svatební hostinu je, podávat lehká jídla, ovocné koktejly a lehké ovocné dezerty. Jarní svatební tabule je totiž ve znamení čerstvosti.

Jaro je nádherné období, ale má samozřejmě i své stinné stránky. Jarní počasí je velmi nevyzpytatelné. Jak jsem již psala, pokud nejsi milovnicí jarních přeháněk, tak to pro tebe nebude to pravé období. Také je potřeba zvážit, zda Ty nebo snoubenec netrpíte některou z alergií na rostliny, které kvetou právě na jaře. Nad tím je potřeba se trošku zamyslet, abyste svou svatbu spíše neprotrpěli. Nezapomínej na focení, jistě chceš krásné fotky i z venkovního prostředí a nechceš mít na nich Ty nebo snoubenec červené oči a oteklý nos. Samozřejmě pokud by to bylo to pravé roční období, dá se to řešit léky na alergie a omezením pobytu v přírodě.

Jaro je velmi oblíbeným svatebním obdobím, možná právě proto, že JARO = LÁSKA.

Že jaro není tím pravím obdobím, nebo si nejsi jistá a chceš porovnání s dalším. Jdeme na to. Koukni na letní, podzimní a zimní svatba a nech se inspirovat dalšími neodolatelnými možnostmi.

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.