Dokonalé svatební líčení – rozhovor s vizážistkou Lucií Rusovou

Svatební meke-up je velmi podstatnou součástí příprav nevěsty. Mnoho nevěst se rozhodne, že si svatební make-up bude dělat sama, kadeřnice přeci stačí. Je třeba se ale zamyslet nad tím, že nejde o klasické denní líčení. Na svatební líčení je kladeno hned několik nárků, které by měl splnit. Ano měl by působit co nejvíce přirozeně, aby nevěsta nevypadala jako zmalovaná, ovšem je třeba trochu výraznějšího make-upu než je běžně využíváno pro každodenní líčení. Důvod je prostý, svatební fotografie. Je nutné si uvědomit, že blesky a světla, která fotografové používají značnou část líčení pohltí. Dále by měl vydržet celý den a to i slzičky štěsí, nespočet objetí a pusinek a v neposlední řadě taneční kreace až do rána!

Proto jsem pro vás mé milé nevěsty připravila pokračování povídání s vizážistkou Luckou Rusovou, tentorkát od vlásků a svatebních účesů přejdeme právě ke svatebnímu líčení.

V čem se liší líčení ve svatební den oproti tomu dennímu, na které jsou nevěsty zvyklé?
 • V mnoha ohledech. Před samotným líčením se pleti věnuje maximální péče, přesně na míru. Produkty, které se používají musí být dlouhotrvající, otěru odolné, voděodolné a v HD kvalitě. Samozřejmě i technika a postup líčení jsou diametrálně odlišné od běžného denního líčení. Líčení by mělo být uzpůsobeno jak na denní, tak i večerní světlo a fotografii.
Jaké líčení je vhodné, aby vyniklo i na fotografiích?
 • Líčení by mělo být natolik výrazné, aby Nevěsta byla pro fotografii dokonale upravená. Co do intenzity líčení, záleží výhradně na požadavcích nevěsty a typu svatby.
Na co si dát pozor, aby líčení vydrželo co nejdéle?
 • Jak bylo zmíněno, produkty jsou dlouhotrvající, otěru a vodě odolné, ovšem slzičky je vhodné lehce osušit kapesníčkem (ne otěrem), i dlouhotrvající rtěnky nemusí ustát mastnotu některých jídel. V tomto případě mohu nevěstě zajistit rtěnku, která byla při úpravách použita, (nebo její levnější variantu), pro obnovení barvy. Jinak žádná výrazná omezení nejsou…
Je důležité nějak na to pleť připravit?
 • Doporučuji klientkám zvýšit vždy pitný režim a to konkrétně vody. Dále se několik dní před svatbou vyvarovat různých alergenů a přemíry cukru, na které by mohla pleť negativně, vlivem stresu, reagovat.
Co když má nevěsta problematickou pleť?
 • Péče o pleť a samotné líčení se vždy musí uzpůsobit přesně nevěstě dle potřeb pleti. Pokud trpí klientka např. akné, použiji vhodné produkty, které si s tímto problémem poradí a zakrytí jej.
Co když má nevěsta citlivou pleť nebo je dokonce na některé složky přípravků alergická?
 • Jak bylo řečeno, vždy musíme volit produkty nevěstě přesně na míru, ať už jde o pleť alergickou, suchou, stárnoucí, mastnou, smíšenou, problematickou, citlivou ….
Je možné zcela zamaskovat pigmentové skvrny, jak?
 • Ano, lze zakrýt jak pigmentové skvrny,tak např. Vitiligo. Použitím vhodných vysoce krycích korektorů a make-upu.
Kolik času zabere takové svatební líčení?
 • To je zcela individuální, záleží na intenzitě svatebního líčení, použití řas, typu pleti, atp. Jemné přirozené líčení od cca 20min. až po výraznější líčení cca 40-50 min.
Kdy naplánovat zkoušku?
 • Zkoušku je nejvhodnější naplánovat cca 4-8 tydnů před svatbou, kdy už jsou představy o svatbě kompletní.
Nad čím by se měla nevěsta zamyslet, než přijde na zkoušku? Jaké otázky jí pokládáte?
 • Seznámím se s podrobnostmi ohledně svatby, představami Nevěsty a společně vybereme nejvhodnější líčení a účes. Nevěstu předem poprosím, aby na zkoušku přinesla foto ve svatebních šatech ze zkoušky a zda má sama nějakou představu nebo požadavek na úpravy.
Vydrží líčení celý den?
 • … a celou noc 🙂
Jak na líčení očí, aby vydrželo i nevěstiny slzičky dojetí?
 • S použitím vhodných voděodolnych produktů a základové báze.
Pokud se nevěsta rozhodne pro kadeřnici a zvlášť pro vizážistku, která by měla být v rámci harmonogramu první?
 • Upřednostňují v první řadě líčení, aby se během úprav účes nepoškodil.
Je možné si objednat vaše služby na celý den? Tzn. že budete nevěstě udržovat líčení i účes ve stále perfektním stavu?
 • Ano, v nabídce mých služeb a balíčků na míru, nabízím Nevěstám i celodenní péči.
Případně pokud tu možnost nemá, může se nějak sama postarat o líčení aby vypadalo stále dokonale? Napadá mne transparentní pudr, fixátor make-upu, apod. 
 • Pokud trpí Nevěsta na velmi mastnou pleť nebo jsou v den svatby nadprůměrné teploty, doporučuji pro jistotu mít transparentní pudr. Dále k oživení barvy rtěnku v odpovídajícím tónu. Vše je ale vždy uzpůsobeno tak, aby líčení vydrželo veškeré vlivy. 
Doufám, že se vám mé milé nevěsty článek líbil. Já jsem se do Lucky pro její přístup přímo zamilovala! Možná to bude i tím, že stejně jako já chce postkytovat svým klientkám jen pětihvězdičkové služby. Pokud jste na tom stejně, a chcete pro sebe jen to nejlepší, neváhejte prozkoumat také její webové stránky! https://www.salonmichelska.cz/svatebni-make-up-hair-style/

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.