Čerstvě zasnoubená? Jak a čím začít?

Určitě už máš nějakou představu, jak by měl Tvůj svatební den vypadat, aby byl dokonalý a hlavně aby si byla spokojená a šťastná. Při plánování a následně i přípravách nezapomínej, že Ty jsi nevěsta, Ty máš být šťastná a spokojená, aby sis mohla ten velký den D plně užít. Nevěsta má právo být tvrdohlavá, panovačná a mít bláznivé a malicherné přání a požadavky. Je to Tvůj den a proto si ho udělej podle svých představ. Nenech se ovlivňovat a svádět z původních záměrů.

A co ženich? Ano může upravovat a usměrňovat tvé požadavky, ale pokud je to ten pravý, tak ti bude oporou, bude pomáhat a bude šťastný! A jak to? Protože muž je šťastný tehdy, když je jeho žena šťastná a spokojená. To vše je velmi důležité si uvědomit před tím, než vůbec začneš s plánováním. Samozřejmě cílem je dojít ke společné shodě o vašem velkém dnu. (Jedna rada: Muž se rozjíždí s nadšením pro plánování svatby mnohem pomaleji než ženy J)

Čím tedy začít? Promyslete si se snoubencem následující body. Jde o zásadní rozhodnutí, která tě nasměřují a plánování dalších kroků pak bude mnohem jednodušší.

  • Jaký obřad si přejete? (civilní, církevní, alternativní)
  • Kdy by měl váš velký den proběhnout? (jaro, léto, podzim, zima)
  • Jak velkou svatbu si přejete? (kolik hostů)
  • Rozpočet. Velmi diskutovaná otázka. Kolik se můžete dovolit za svatbu utratit.
  • Kde by se měl den D odehrávat? (vše na jednom místě, lokalita, typ místa)

Pamatuj ale, že není dobrá či špatná cesta pro plánování svatby, každá je jiná, jedinečná. Prostě vaše!

Každá svatba, a nezáleží na tom zda skromná nebo luxusní, potřebuje naplánovat, zorganizovat a zaměřit se na detaily. Tak se do toho pusťte s chutí a hlavní rozhodovací část budete mít za sebou.

Lucie Roženská

Lucka poskytuje pětihvězdičkové služby v oblasti organizace svateb. Má mnoholeté zkušenosti jako event manager v různých oblastech, a to od konferencí po soukromé akce, včetně svateb. Její přesah jí umožňuje nabídnout svých klientům neotřelé, jedinečné a zcela individuální pojetí jejich svatby.